Hakkımızda

Her şey düşünen insan, gelişen çağdaşlık için!

Sosyete Art; topluma karşı sorumluluğunu, kültürel sermayesini onlarla paylaşmak ve  düşünsel katma değer oluşturmak amacıyla iki kafadarın kurguladığı e-dergi olarak geleceğe akmaya soyundu!

Düşünen insanımızı, dolayısıyla da toplumu; düşüncenin süzgecinde biçimlenmiş kültür, sanat, edebiyat ve felsefenin berraklığına davet ediyor.

Siyasi ve ticari amaç gütmeden, inançlara saygılı; gerçeklere açık ve onlarla yüzleşmek isteyen bir düşünce ortamı oluşmasına kendi ölçeğinde katkı vermek isteyen, entelektüel/aydınların buluşma noktası olmayı hedefliyor.

Düşünen okur ve düşündüğünü yazıya aktaran, tanınmış yetkin isimlerin yanı sıra, genç yazarlara özellikle de  geleceğini yazmakta gören kadın yazarlara kapılarını aralıyor.

Sacayağının kadın yazarı Suna Baykam “Şayet başlangıcına dönebilseydik, neler olurdu zamanda…” diye sorup aslında kadının bitmek tükenmek bilmeyen merak duygusun gelişmenin kaynağı olduğuna işaret ederken:

Sacayağının bir diğer önemli ayağı ezoterik dünyanın yazarı Erhan Altunay “…Sanat olmadan bir yaşam olabilir miydi: İnsanı insan yapan, onun ifade yeteneğidir…” diyerek birey olmayı ve kendine yazının zenginliğinde bir yol açmayı öneriyor!

YASAL UYARI:

Sosyete Art. Com; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa saygılı bir e-dergidir. Yazma, yayınlama ve kullanma haklarıyla ilgili maddeleri doğrultusunda: Yazısının yayımlanmasını isteyen yazarlar; yazılı metin ve görsellerin kendisine ait olduğunu, üçüncü kişilere ait görsellerin yayınlama izninin kendisinde bulunduğunu kabul eder.

Sosyete Art Com taraflar arasında doğacak hukuki durumlarda, sorumluluk yükümlülüğü kabul etmez, taraf olamaz. Bu kapsamda ayımlanmış metin ve görselleri, telif haklarına duyduğu saygıdan dolayı yayından çekmeyi beyan eder.